foto-dalis

Mitolojideki tanrıların yurdu Ege’nin, derin ve berrak sualtı dünyasını keşfetmek istiyorsanız ve dalış sporu ile ilgileniyorsanız yılın her ayı Foça’da dalış yapabilirsiniz. Bu dalışlarda deniz çayırları, deniz tavşanı, vatoz, ahtopot gibi pek çok türü ve bunların yaşam alanı olan mağara, kovuklar, yarıklar ve kanyonları Foça Dalış Merkezi’nin eğitmenleri ile görebilirsiniz.

Eğitmen eşiliğinde yarım saatlik ve en fazla beş metre derinliğe kadar deneme dalışı yaparak bu tecrübeyi yaşayabilirsiniz. Bu anı ölümsüzleştirmek için sualtında fotoğraf çekebilirsiniz. Uluslararası sertifika alıp dünyanın her yerinde dalma yetkisine sahip olmak isteyen sualtı severler, Foça’da üç günlük eğitimlerle PADI veya CMAS dalıcı belgesi de alabilirler. Bunun için gün içinde üç defa çıkan dalış botu ile önceden belirlenen otuz üç dalış noktasına, belge derecelerine göre derinliklerde, sportif dalış yapılabilir.

Foça’daki dalışlar bir çeşit misafirlik. Bunun için görülen türler ve yaşam alanlarına müdahale etmemek yaşayan tüm canlılar adına Foça Dalış Merkezi’nin Foça’da en çok önemsediklerinden, tıpkı dalış yapanların güvenliği gibi.