post-title Foçalı Çocuklar, Rüzgara Yelken Açtı.

Foçalı Çocuklar, Rüzgara Yelken Açtı.

Foçalı Çocuklar, Rüzgara Yelken Açtı.

Foçalı Çocuklar, Rüzgara Yelken Açtı.

“Çocuk ve Yelken” ismi verilen proje kapsamında yelken ve sörf öğrenen Foçalı çocuklar, kurs bitirme sertifikalarını aldı.

Foça Belediyesi ve Foça Windsurf ve Yelken Kulübü tarafından uygulanan sosyal sorumluluk projesini kapsamında, sosyo-ekonomik düzeyi zayıf olan ailelerin çocuklarına, 15 saatlik rüzgar sörfü ve yelken eğitimi verildi. Yeni Bağarası ve Yeniköy’den katılan 12-15 yaş arası 14 kız-erkek öğrenciye; 22 Haziran-30 Haziran tarihleri arasında eğitim programı uygulandı.

Konu hakkında görüşlerini aktaran Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ; “Çocuk ve Yelken” ismini verdiğimiz projemizde; denize ulaşma imkanını güç olan, köylerimizde yaşayan çocuklarımıza ulaştık. Onlara, sörf ve yelken eğitimi verdik. Faydalı bir proje gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de bu tür sosyal projeler gerçekleştirmeye ve destek vermeye devam edeceğiz. Foça Windsurf ve Yelken Kulübü Sorumlusu Sayın Ercan Safran’a ve ekibine, emekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Foça Windsurf ve Yelken Kulübü Sorumlusu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan Safran’da; “Foça Windsurf  ve Yelken Kulübü ve Foça Belediyesi olarak “Çocuk ve Yelken” adını verdiğimiz bu projede bu sezon pilot bölge olarak Yeni Bağarası ve Yeniköy’ü seçtik. Sosyo-ekonomik düzeyi zayıf olan ailelerden gelen çocuklarımıza, rüzgar sörfü ve yelken eğitiminin yanı sıra çevre ve doğa bilinci eğitimi verdik. Geri dönüşümün ne kadar önemli olduğu vurguladık ve bu bilince uygun olarak sahada pratikler uyguladık. Sevgili öğrencilerimi ve eğitim boyunca canla başla çalışan eğitmenlerimi tebrik ediyorum” dedi.